NAVŠTIVTE MĚ I NA FACEBOOKU

>>FACEBOOK PAGE<<


Červenec 2017

Advík 2017 a jiné info | OSTATNÍ

31. července 2017 v 16:52 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Ahojky, všichni!
Tak jsem se včera vrátil z Advíku a je mojí svatou povinností, jakožto člověka vlastnícího blog, sesmolit něco jako jakýsi report z této akce. Navíc bych vám rád zhruba nastínil, co se teď bude v mojí tvorbě dít. Takže pojďme na to.


Krátké shrnutí mých dnů na Advíku:

ČTVRTEK - Přijeli jsme, ubytovali jsme se u kamaráda kamarádky. Hned první den mě přítel donutil utratit téměř 500 korun za polštář s Owari no Seraph. Byli jsme se také podívat na Miss Advík, která by se dala shrnout jedním slovem - fraška. Při cestě domů nás chytl ten největší liják a my tak krásně promokli hned první den.

PÁTEK - Abychom se příliš neradovali z toho, jak nám přes noc všechno krásně uschlo, při cestě na Advík následující den nás opět zastihl prudký déšť. Zašli jsme se usušit na workshop s japonskými omalovánkami, který vedla naše kamarádka. Z dalších přednášek jsme se zúčastnili AMV soutěže, ze které nebyli moji na techniku a zvuk nároční přátelé zrovna nadšení, ale já osobně bych hodnotil zúčastněná AMV jako průměrná. Následoval legrační zážitek při snaze dostat se na přednášku od Sargasma - Yaoi, násilí a smrt. Kromě neustálé nutnosti držet na uzdě žaluzie, které se ve větru stávaly nepředvídatelným smrtícím nástrojem, a nepříliš dobrého místa za skříní, byla přednáška plná humoru a neopakovatelné zábavy. Posledním cílem dne se stala přednáška Vocaloid nejsou pohádka, která si kladla za cíl rozebrat některé z nejnásilnějších vocaloidích písní. Přednáška byla rozhodně poučná, zajímavá a díky ní jsem získal příležitost vidět naživo Kolorku (jednu z úžasných českých youtaite).

SOBOTA - V sobotu jsme nezmokli! Prosím potlesk. Narůstající teplota však znepříjemnila náš pobyt na Advíku snad ještě více než neškodný deštík. Den jsme zahájili přednáškou Křesťaství v echci/yaoi/hentai. Přednášku bych hodnotil průměrně. Téma bylo zajímavé a přednášející rozhodně věděla, o čem mluví. Ovšem nazvat mangu Padlý měsíc sračkou... tím by si mě rozházel každý xD. Hned poté jsme se vydali na Jak se totálně neznemožnit v Japonsku. Tato přednáška obsahovala vše, co od takové přednášky očekávám. Vyváženost mezi podstatnými informacemi a humorem byla vskutku chválihodná. Jednoznačně jedna z nejlepších přednášek, jaké jsem se kdy na otaku akci zůčastnil. Dále se na našem denním programu nacházela Cosplay soutěž. Čekací fronta na tuto akci byla smrtící. Horko a nedostatek potravy dostávaly mé tělo takřka do mdlob. Ze zadních sedaček jsem neviděl téměř nic, avšak dovolím si říci, že jsem zas o tolik nepřišel. Tak nějak očekávám, že na pódiu uvidím kostýmy té nejvyšší kvality a ne, že i mezi přihlížejícími najdu výrazně propracovanější cosplaye, než jsou ty soutěžící. Toho dne se zásoby mé peněženky zmenšily o dva plakáty (No.6 a Ookami Kodomo no Ame to Yuki) a narozeninové dárky pro kamarádku a přítele.

NEDĚLE - Toho rána jsme chtěli vstávat brzy kvůli přednášce Od Bible po Boku no Pico aneb cesta yaoi časem. Ovšem plány se poněkud změnily ve chvíli, kdy jsme vstali a opět zmoženě padli do peřin xD. Nechali jsme to tedy plavat a počkali si až na Vyhlášení soutěží. Když jsme dorazili před sál, měla se uvnitř konat větrací pauza, ale bylo otevřeno. Na pódiu se rozdávaly anime předměty zdarma. Pouze, pokud mělo zájem více lidí, museli si dát kámen, nůžky, papír. Buďme upřímní, věci zdarma jsou vždycky super, obzvlášť, když předtím utratíte peníze v loterii, která vám vynese akorát dvě záložky a příteli placku, protože vám se žádná nelíbí xD. Po vyhlášení jsme se opět vrhli k stánkům. Po nákupu Sorova trička z No Game No Life, plakátu No Game No Life a poslední loterie, která mi opět vynesla placku, má peněženka zaplakala, jelikož už mi nezbylo ani na lístek domů. To jsem si ovšem uvědomil až poté, co jsme opustili přednášku Steampunk, kterou musím též hodnotit velmi kladně. Naštěstí se přátelé složili a tak se mi nakonec podařilo se domů dostat. Z posledních sil jsme s přítelem zkoukli téměř celé No.6 a naše výprava na Advík byla tímto oficiálně u konce xDD.

Ilustrační foto:
(příprava cosplaye na poslední chvíli)

(balím na Advík)

(nandavání placek před odjezdem na Advík)

(Yato, já a kuře :D)

(cesta z Advíku domů)


Jak dopadl můj cosplay plán:

Před mým odjezdem na Advík jste si mohli povšimnout mé lehké nerozhodnosti, co se týče toho, co si mám vzít na sebe. Možná už jste z ilustračních fotek pochopili, že to nakonec dopadlo úplně jinak, než nad čím jsem uvažoval. Na poslední chvíli jsem byl totiž vyprovokován (přítelem, kým jiným xD) k vytvoření kostýmu s názvem Král kokosáků. Vzal jsem to ale trochu moc vážně a z původní srandy vznikla nová postava s vlastním příběhem jménem Amagawa Suri. Vytvořil jsem mu červený plášť a korunu, pod to jsem si vzal bílou košili a černé kalhoty, na vlasy jsem využil paruku Naie z Karnevalu.
Tento kostýmek jsem vytáhl na scénu ve čtvrtek. V pátek jsem se oblékl relativně obyčejně, pouze jsem si vzal Naiovu (neostříhanou) paruku a neko ocas a uši. Takže z toho byla jakási neko civil verze Naie s neostříhanou parukou. V sobotu to vypadalo podobně jen bez uší a ocasu. V neděli byl v plánu už prostě komplet jenom civil, ale jelikož jsme s sebou museli táhnout kufry a koruna na Suriho se musela nést v ruce, aby se v kufru nezničila, tak to dopadlo tak, že mi skončila na hlavě, což mohlo následně s mým novým No Game No Life tričkem vypadat docela zajímavě (ale nevypadalo xD).
Podtrženo sečteno, kdybych měl sestavit svůj cp plán na Advík podle toho, jak to pak v reálu bylo, vypadal by asi následovně (obrázky jsou pouze ilustrační):Jak budou teď vypadat mé další aktivity:

A dostávám se k tomu nejdůležitějšímu, co hodlám teď po Advíku dělat. Advík mě upřímně dočista vysál a to fyzicky, psychicky i finančně. Rád bych pokračoval ve psaní Zvuku koruny, dnes s tím ale rozhodně nepočítejte. Na dnešek u mě přespával přítel, takže jsem zatím příliš energie nenabral. Před jakoukoli další aktivitou se nejprve potřebuji pořádně vyspat. Dále bych, jak už jsem se zmiňoval před Advíkem, rád přiblížil čtenářům tohoto blogu svoji cosplay situaci. Jaké cp mám, připravuji či plánuji atd. Dále je tu ta věc se Surim. Jak už jsem řekl výšše, je to postava s vlastním příběhem, který též stojí za sepsání. Bral bych to jako takovou odlehčující vedlejší práci vedle Zvuku koruny, čímž rozhodně nechci naznačit, že příběh je jen slátanina bez většího potenciálu a hloubky. Přesto částečně chci, aby se tak ze začátku trochu tvářil. Půjde o romanci s nádechem humoru, jejíž jádro však bude o něco hlubší, než na sobě nechá na první pohled znát. Anotaci zatím sepsanou přímo nemám, ale mohu vám poskytnout základní kostru příběhu:
Jedná se o příběh, který vypráví mladá japonská středoškolačka Kuroda Yoka. Yoka nastupuje do druhého ročníku vyšší střední školy jako nová studentka. I přes svoji poněkud vážnější povahu se dokáže rychle skamarádit. Její pozornost však upoutá místní odpadlík a šašek třídy Amagawa Suri, který je známý tím, že na sobě neustále nosí kostým krále. Většina studentů i učitelů ho má za podivína, ale Yoka cítí, že se za jeho maskou ukrývá něco víc, něco mnohem hlubšího a temnějšího. Dívka se rozhodne za každou cenu odhalit všechna tajemství, která Suri ukrývá, naráží však na to, že hoch je uzavřenější, než by do něho na první pohled řekla. Zdánlivá romantická komedie se postupem času mění v příběh jedné osudem zkoušené, křehké a zoufalé lidské duše.

(cover možná ještě není finální, uvidíme, jak se mi bude chtít vytvářet nový, prozatím však hodlám používat tento)


No a to by bylo ode mě pro zatím vše. Mějte se krásně a určitě se nezapomeňte v komentářích podělit o své dojmy z letošního Advíku, pokud jste se též zúčastnili :)

~Ritsuka Hachidori

Jedu na Advík! | OSTATNÍ

26. července 2017 v 13:13 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Tak už se nám to blíží. Přichází Advík. Letos to bude první Advík, kterého se zúčastním, takže jsem docela natěšený :33
Na druhou stranu asi víte, co to znamená. Další čtyři dny bez nové kapitoly Zvuku koruny :/
Každopádně nesmutněte, víte, že nové kapitoly budou hned, jak se vrátím :)

A teď trochu blíž k Advíku... Klasická otázka, potkám tam někoho? (otázka vypuštěná do větru, když tu nikdo není, ale co už)
Když vidím všechny ty cosplay plány na Advík, zase mě mrzí, že žádný cosplay nemám TTwTT. Respektive mám Aie, ale... pořád mám dilema, jestli ho s sebou brát, když je v tak příšerném stavu. Když už, tak bych vzal jenom paruku a udělal nějakou civil verzi, jelikož zaprvé to, co na něho mám, vypadá otřesněji než ta špatně ostříhaná paruka a zadruhé se bojím, aby mi v tom nebyla zima (měl bych udělat jeho Poison Kiss verzi, v tom by mi zima nebyla xDD).
Vzal bych raději civil verzi Naie, ale přesto, že tu paruku mám už snad rok, nenašel se nikdo ochotný mi ji ostříhat. Když už jsem v tom, asi bych vám tu někdy mohl objasnit, jak jsem na tom vlastně já a cosplay.
Poslední možnost byla přijít tam v trošku... steampunk stylu. Měl jsem takový kostým na posledním zvonění. Vypadalo to celkem dobře, ale... to líčení by mě asi zabilo. Musel bych to jedině vymyslet nějak trošku jinak a bez líčení :D

Shrnutí: Pokud mě budete na Advíku hledat, najděte buď Mikaze Aie s tou nejhůř ostříhanou parukou v historii cosplaye nebo týpka se steampunk kloboučkem a pokud nevyjde ani jedno, tak budu mít nejspíš neko uši s ocasem jako každý druhý, takže mě nenajdete :P

Nuže, tímto se s vámi prozatím loučím ^-^

~Ritsuka Hachidori

Zvuk koruny - Za oponou | PŘÍBĚHY

24. července 2017 v 23:36 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Jelikož kolem svých příběhů často dělám větší haló, než že jenom píšu a píšu, rád bych vám představil první várku své další tvorby okolo příběhu Zvuk koruny.

Ritsuka Hachidori uvádí...

Zvuk koruny - Za oponou


1) Mockup

Už nějakou dobu jsem si chtěl vytvořit na nějakou svoji knížku mockup. Toto přání jsem si splnil, když jsem vytvářel nový cover právě pro Zvuk koruny a nemohl jsem se rozhodnout, zda je lepší ten nový nebo ten starý.
Vytvořil jsem si tedy s oběma mockup, abych viděl, jak by vypadaly jako reálné knížky, posléze jsem usoudil, že nový cover je výrazně lepší, především proto, že na něm tolik nebije do očí znak Země tří, který mnozí přirovnávají k fidget spinneru (btw na toto téma jsem vytvářel i meme, které jste mohli vidět jako ilustrační obrázek k článku Velký návrat).
Nyní už vám ukážu samotné mockupy.

Se starým coverem:

S novým coverem:


2) Lunet Character Song (weak spoiler warning)

Nejsem žádný hudební skladatel, ale popravdě, občas, když sedím na toaletě, prozpěvuji si své vlastní songy, které s mým hlasem sice zní příšerně, ale texty, které vymýšlím za pochodu, se často rýmují a většinou i dávají smysl.
A takhle jsem si začal zpívat písničku, jejíž text byl inspirovaný postavou Lunet ze Zvuku koruny (zatím se pouze lehce mihla v kapitole Smrt si vybírá).
No a jelikož jsem velkej kokos, tak jsem se rozhodl sepsat text té písničky celý a vytvořit tak jakýsi character song pro postavu Lunet.
Jedná se o český text s anglickým refrénem, takže kdybyste v anglické části našli nějaké chyby, hned na mě křičte. Víte, že já a angličtina se nemáme zrovna rádi :D

Text:
Každou noc vzhlížím k obloze
Vypadám u toho asi dost uboze
Každou noc vzhlížím k nebi
A říkám si, že už tu dlouho nebyl

Mladík v leské rudé zbroji
S mečem vždy připraveným k boji
Mladičký královnin voják
Jak zastavím to moře slzí, jak?

Where is my Mr. Knight?
I really love him...
And all of this lonely nights
I'm waiting for him

Where is my Mr. Knight?
I really love him...
And all of this lonely nights
I'm waiting for him

Pan Rytíř již nenavštíví sirotčinec
Naší krátké lásce je prý už konec
Nevěřím, nevzdávám naši lásku
A srdce své tímto dávám v sázku

Kde jsi? Já už tu samotu nezvládám
Jak růže prý kvůli tobě uvadám
Nevěřím, nevzdávám svoji víru
Že doprovázíš naši zemi k míru

Where is my Mr. Knight?
I really love him...
And all of this lonely nights
I'm waiting for him

Where is my Mr. Knight?
I really love him...
And all of this lonely nights
I'm waiting for him

Válka se blíží, mířím na popravu
Však nesmím ze strachu ztratit hlavu
Vím, že Pan Rytíř ochrání tuto zemi
A pak snad konečně uleví se mi

Where is my Mr. Knight:
I really love him...
And all of this lonely nights
I'm waiting for him

I'm waiting for him...

...

Pane Rytíři, kde jste...?


3) Citáty (weak spoiler warning)

Jestli také píšete, možná si jako já předvymýšlíte děj dopředu. Já to dělám tak, že si jednotlivé scény z budoucnosti přehrávám v hlavě, popřípadě si na ně přímo sám fyzicky hraju (ale vážně je mi 19, přísahám :'D). Následně z toho, co se v oněch scénkách stane, vytáhnu stručný základ toho, jak tedy děj bude vlastně pokračovat.
Velmi vyjímačně však padnou během přehrávání scén hlášky, které si zapisuji, jelikož je chci, až na danou část příběhu přijde řada, použít v doslovném znění.
Z těchto hlášek jsem vytvořil citáty postav, které tuto hlášku mají v příběhu vyslovit.

4) Anketa

V poslední řadě vás chci požádat o vyplnění ankety, kterou naleznete níže. Zajímalo by mě, která postava ze Zvuku koruny na nás zatím působí nejsympatičtějším dojmem.
Do ankety jsem zapojil pouze postavy, které se již v příběhu výrazněji objevily více než jednou.
Pokud na vás již nyní působí sympaticky některá z postav, která se v seznamu možností nenachází, neváhejte a zanechte mi její jméno v komentáři ^-^


~Ritsuka Hachidori


Sčítání českých Lunime Fans | GWF Project

24. července 2017 v 22:49 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Tak jsem zase tu. Pokud sleduje stránky GWF Projectu, popřípadě jen občas juknete na jejich facebook page, co je nového, tak možná víte, že jsem znovu rozšířil Gacha Blog o další funkci.
Tentokrát je onou funkcí tzv. DISKUSE
Jedná se v podstatě o jakési provizorní fórum pro CZ Lunime Fans, kde se můžete vyjadřovat k různým navrženým tématům, popřípadě rozvést vlastní diskusi v tamním chatu.

V rámci tohoto rozšíření mě napadla otázka, kolik takovým Lunime Fans vlastně v České republice (popřípadě na Slovensku) existuje.
Mám tedy v plánu založit jakési sčítání českých (klidně i slovenských) Lunime Fans.
Zatím pořádně nevím, jakým způsobem to provedu.
Možná založím skupinu na fb...
Možná udělám článek tady na blogu...
Možná vytvořím anketu...
... těžko říct.

Pokud máte nějaký vlastní nápad, rád se nechám inspirovat :)

PS: Jelikož zase nevím, co dát jako ilustrační obrázek, pochlubím se vám tu se screenem svého rozkošného účtu na Lunime.com :3 . Vidíte ten titul? Reddox's Lover

~Ritsuka Hachidori

Velký návrat | PŘÍBĚHY

22. července 2017 v 15:45 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Asi jste si všimli, že jsem tu tenhle týden nebyl. Příšerná katastrofa :D .
Byl jsem na dovolené kompletně mimo civilizaci.
Každopádně teď už jsem konečně zpět a je na čase zase něco dělat. Dneska jsem se vrátil, takže zatím probíhá fáze jedna: udělat ze sebe zase civilizovanou bytost :D . Doufám, že se dnes dostanu i k fázi dvě: napsat novou kapitolu Zvuku koruny. Jinak až ji vydám, už to nikdo z vás číst nebude. V pátek před odjezdem jsem skákal do vzduchu radostí, že jsme se se Zvukem koruny dostali do první stovky nejlepších fantasy na wattpadu a teď už zase ani nejsme v žebříčku xD. Hrůza!
Nebudu to zbytečně prodlužovat, ať mi zbude nějaký čas na psaní.

PS: Nevěděl jsem, co dát za ilustrační obrázek, tak jsem sem hodil toto. Zatím to bylo k vidění pouze na facebooku a ještě k tomu myslím, že jenom ve skupině Wattpad stories CZ/SK. Tak snad to čtenáře Zvuku koruny trošku pobaví :D .

~Ritsuka Hachidori

DJ Clover | Gacha World

14. července 2017 v 19:21 | Ritsu-kun |  KRESBY
Tento fanart je poslední kresba, kterou mám zatím v zásobě. Žádné strachy, ještě sem musím přidat spoustu maleb, obrázků z saie a nějaké ty další výtvarné výrobky.
Tento obrázek je mimo jiné součástí GWF Projectu. Pokud někdo hraje Gacha World či jinou hru od Luniho, tak ví, že tohle není originální oblečení Clover. Ale kdo věnoval svůj čas pročítání fanfikcí na stránkách GWF Projectu, tak nejspíš ví, o co se jedná. Clover měla takové šaty v, tuším, 5. kapitole My Gacha Story, což je příběh obsažený v GWF Projectu.
Dílko je z listopadu 2016

Postava: DJ Clover
Hra: Gacha World
Kvalita fotek: Mobil
Materiál: černá a zelená tuš, pastelky, suchý pastel
Formát: A4~Ritsuka Hachidori

Katniss | Hunger Games

14. července 2017 v 19:06 | Ritsu-kun |  KRESBY
Tohle je spíš taková čmáranice z nudy. Byla to snaha o Katniss v anime verzi. Stejně jako některé předešlé i tato kresba zůstala nevybarvená. Na rozdíl od Aie a HioOli to nebylo proto, že bych se bál jako spíš nedostatkem motivace k tomu, abych v tomto obrázku pokračoval.
Dílko je z listopadu 2015

Postava: Katniss Everdeen
Kniha: Hunger Games
Kvalita fotky: Sken
Materiál: centropen
Formát: A4

~Ritsuka Hachidori

Ciel Phantomhive | Kuroshitsuji

14. července 2017 v 18:59 | Ritsu-kun |  KRESBY
Minule tu byl Alois, ale to samozřejmě není jediná postava, kterou jsem z Kuroshitsuji nakreslil, jelikož tohle anime patří k mým nejoblíbenějším. Shodou okolností, je i tato kresba školní práce. Tentokrát na téma "Komixová postava". A jelikož manga je vlastně také komix a Kuroshitsuji je vlastně také manga, bylo rozhodnuto.
Dílko je též z května 2015

Postava: Ciel Phantomhive
Anime: Kuroshitsuji
Kvalita fotky: Sken
Materiál: centropeny, pastelky
Formát: A4

~Ritsuka Hachidori

Alois Trancy | Kuroshitsuji II

14. července 2017 v 18:51 | Ritsu-kun |  KRESBY
Další kresbou je Alois. Je to školní práce, kterou jsem zhotovil při výtvarné výchově. Téma práce bylo "Citát". A aby se neřeklo, tak já tam mám rovnou dva :D
Dílko je z května 2015

Postava: Alois Trancy
Anime: Kuroshitsuji II
Kvalita fotky: Sken
Materiál: centropeny, pastelky
Formát: A4


~Ritsuka Hachidori

Oliver & YOHIOloid | VOCALOID

14. července 2017 v 18:44 | Ritsu-kun |  KRESBY
Sice jsem říkal, že už dneska nic moc nepřidám, ale dokud mám čas, tak zkusím ještě něco stihnout.
Tohle je také už docela starý obrázek. U něj jsem měl stejný problém jako u Aie, bál jsem se na to sáhnout pastelkou, abych to nezkazil :D
Oliver a YOHIOloid jsou a navždy budou můj nejoblíbenější yaoi vocaloid pár :33 . Najde se tu někdo, kdo je též páruje?
Dílko je z prosince 2014

Postavy: Oliver a YOHIOloid
VOCALOID
Kvalita fotky: Sken
Materiál: různě široké centropeny
Formát: A4

~Ritsuka Hachidori