NAVŠTIVTE MĚ I NA FACEBOOKU

>>FACEBOOK PAGE<<


Advík 2017 a jiné info | OSTATNÍ

31. července 2017 v 16:52 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Ahojky, všichni!
Tak jsem se včera vrátil z Advíku a je mojí svatou povinností, jakožto člověka vlastnícího blog, sesmolit něco jako jakýsi report z této akce. Navíc bych vám rád zhruba nastínil, co se teď bude v mojí tvorbě dít. Takže pojďme na to.


Krátké shrnutí mých dnů na Advíku:

ČTVRTEK - Přijeli jsme, ubytovali jsme se u kamaráda kamarádky. Hned první den mě přítel donutil utratit téměř 500 korun za polštář s Owari no Seraph. Byli jsme se také podívat na Miss Advík, která by se dala shrnout jedním slovem - fraška. Při cestě domů nás chytl ten největší liják a my tak krásně promokli hned první den.

PÁTEK - Abychom se příliš neradovali z toho, jak nám přes noc všechno krásně uschlo, při cestě na Advík následující den nás opět zastihl prudký déšť. Zašli jsme se usušit na workshop s japonskými omalovánkami, který vedla naše kamarádka. Z dalších přednášek jsme se zúčastnili AMV soutěže, ze které nebyli moji na techniku a zvuk nároční přátelé zrovna nadšení, ale já osobně bych hodnotil zúčastněná AMV jako průměrná. Následoval legrační zážitek při snaze dostat se na přednášku od Sargasma - Yaoi, násilí a smrt. Kromě neustálé nutnosti držet na uzdě žaluzie, které se ve větru stávaly nepředvídatelným smrtícím nástrojem, a nepříliš dobrého místa za skříní, byla přednáška plná humoru a neopakovatelné zábavy. Posledním cílem dne se stala přednáška Vocaloid nejsou pohádka, která si kladla za cíl rozebrat některé z nejnásilnějších vocaloidích písní. Přednáška byla rozhodně poučná, zajímavá a díky ní jsem získal příležitost vidět naživo Kolorku (jednu z úžasných českých youtaite).

SOBOTA - V sobotu jsme nezmokli! Prosím potlesk. Narůstající teplota však znepříjemnila náš pobyt na Advíku snad ještě více než neškodný deštík. Den jsme zahájili přednáškou Křesťaství v echci/yaoi/hentai. Přednášku bych hodnotil průměrně. Téma bylo zajímavé a přednášející rozhodně věděla, o čem mluví. Ovšem nazvat mangu Padlý měsíc sračkou... tím by si mě rozházel každý xD. Hned poté jsme se vydali na Jak se totálně neznemožnit v Japonsku. Tato přednáška obsahovala vše, co od takové přednášky očekávám. Vyváženost mezi podstatnými informacemi a humorem byla vskutku chválihodná. Jednoznačně jedna z nejlepších přednášek, jaké jsem se kdy na otaku akci zůčastnil. Dále se na našem denním programu nacházela Cosplay soutěž. Čekací fronta na tuto akci byla smrtící. Horko a nedostatek potravy dostávaly mé tělo takřka do mdlob. Ze zadních sedaček jsem neviděl téměř nic, avšak dovolím si říci, že jsem zas o tolik nepřišel. Tak nějak očekávám, že na pódiu uvidím kostýmy té nejvyšší kvality a ne, že i mezi přihlížejícími najdu výrazně propracovanější cosplaye, než jsou ty soutěžící. Toho dne se zásoby mé peněženky zmenšily o dva plakáty (No.6 a Ookami Kodomo no Ame to Yuki) a narozeninové dárky pro kamarádku a přítele.

NEDĚLE - Toho rána jsme chtěli vstávat brzy kvůli přednášce Od Bible po Boku no Pico aneb cesta yaoi časem. Ovšem plány se poněkud změnily ve chvíli, kdy jsme vstali a opět zmoženě padli do peřin xD. Nechali jsme to tedy plavat a počkali si až na Vyhlášení soutěží. Když jsme dorazili před sál, měla se uvnitř konat větrací pauza, ale bylo otevřeno. Na pódiu se rozdávaly anime předměty zdarma. Pouze, pokud mělo zájem více lidí, museli si dát kámen, nůžky, papír. Buďme upřímní, věci zdarma jsou vždycky super, obzvlášť, když předtím utratíte peníze v loterii, která vám vynese akorát dvě záložky a příteli placku, protože vám se žádná nelíbí xD. Po vyhlášení jsme se opět vrhli k stánkům. Po nákupu Sorova trička z No Game No Life, plakátu No Game No Life a poslední loterie, která mi opět vynesla placku, má peněženka zaplakala, jelikož už mi nezbylo ani na lístek domů. To jsem si ovšem uvědomil až poté, co jsme opustili přednášku Steampunk, kterou musím též hodnotit velmi kladně. Naštěstí se přátelé složili a tak se mi nakonec podařilo se domů dostat. Z posledních sil jsme s přítelem zkoukli téměř celé No.6 a naše výprava na Advík byla tímto oficiálně u konce xDD.

Ilustrační foto:
(příprava cosplaye na poslední chvíli)

(balím na Advík)

(nandavání placek před odjezdem na Advík)

(Yato, já a kuře :D)

(cesta z Advíku domů)


Jak dopadl můj cosplay plán:

Před mým odjezdem na Advík jste si mohli povšimnout mé lehké nerozhodnosti, co se týče toho, co si mám vzít na sebe. Možná už jste z ilustračních fotek pochopili, že to nakonec dopadlo úplně jinak, než nad čím jsem uvažoval. Na poslední chvíli jsem byl totiž vyprovokován (přítelem, kým jiným xD) k vytvoření kostýmu s názvem Král kokosáků. Vzal jsem to ale trochu moc vážně a z původní srandy vznikla nová postava s vlastním příběhem jménem Amagawa Suri. Vytvořil jsem mu červený plášť a korunu, pod to jsem si vzal bílou košili a černé kalhoty, na vlasy jsem využil paruku Naie z Karnevalu.
Tento kostýmek jsem vytáhl na scénu ve čtvrtek. V pátek jsem se oblékl relativně obyčejně, pouze jsem si vzal Naiovu (neostříhanou) paruku a neko ocas a uši. Takže z toho byla jakási neko civil verze Naie s neostříhanou parukou. V sobotu to vypadalo podobně jen bez uší a ocasu. V neděli byl v plánu už prostě komplet jenom civil, ale jelikož jsme s sebou museli táhnout kufry a koruna na Suriho se musela nést v ruce, aby se v kufru nezničila, tak to dopadlo tak, že mi skončila na hlavě, což mohlo následně s mým novým No Game No Life tričkem vypadat docela zajímavě (ale nevypadalo xD).
Podtrženo sečteno, kdybych měl sestavit svůj cp plán na Advík podle toho, jak to pak v reálu bylo, vypadal by asi následovně (obrázky jsou pouze ilustrační):Jak budou teď vypadat mé další aktivity:

A dostávám se k tomu nejdůležitějšímu, co hodlám teď po Advíku dělat. Advík mě upřímně dočista vysál a to fyzicky, psychicky i finančně. Rád bych pokračoval ve psaní Zvuku koruny, dnes s tím ale rozhodně nepočítejte. Na dnešek u mě přespával přítel, takže jsem zatím příliš energie nenabral. Před jakoukoli další aktivitou se nejprve potřebuji pořádně vyspat. Dále bych, jak už jsem se zmiňoval před Advíkem, rád přiblížil čtenářům tohoto blogu svoji cosplay situaci. Jaké cp mám, připravuji či plánuji atd. Dále je tu ta věc se Surim. Jak už jsem řekl výšše, je to postava s vlastním příběhem, který též stojí za sepsání. Bral bych to jako takovou odlehčující vedlejší práci vedle Zvuku koruny, čímž rozhodně nechci naznačit, že příběh je jen slátanina bez většího potenciálu a hloubky. Přesto částečně chci, aby se tak ze začátku trochu tvářil. Půjde o romanci s nádechem humoru, jejíž jádro však bude o něco hlubší, než na sobě nechá na první pohled znát. Anotaci zatím sepsanou přímo nemám, ale mohu vám poskytnout základní kostru příběhu:
Jedná se o příběh, který vypráví mladá japonská středoškolačka Kuroda Yoka. Yoka nastupuje do druhého ročníku vyšší střední školy jako nová studentka. I přes svoji poněkud vážnější povahu se dokáže rychle skamarádit. Její pozornost však upoutá místní odpadlík a šašek třídy Amagawa Suri, který je známý tím, že na sobě neustále nosí kostým krále. Většina studentů i učitelů ho má za podivína, ale Yoka cítí, že se za jeho maskou ukrývá něco víc, něco mnohem hlubšího a temnějšího. Dívka se rozhodne za každou cenu odhalit všechna tajemství, která Suri ukrývá, naráží však na to, že hoch je uzavřenější, než by do něho na první pohled řekla. Zdánlivá romantická komedie se postupem času mění v příběh jedné osudem zkoušené, křehké a zoufalé lidské duše.

(cover možná ještě není finální, uvidíme, jak se mi bude chtít vytvářet nový, prozatím však hodlám používat tento)


No a to by bylo ode mě pro zatím vše. Mějte se krásně a určitě se nezapomeňte v komentářích podělit o své dojmy z letošního Advíku, pokud jste se též zúčastnili :)

~Ritsuka Hachidori
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.