NAVŠTIVTE MĚ I NA FACEBOOKU

>>FACEBOOK PAGE<<


Aktualizace 23.1. (Úvodní článek do roku 2018)

23. ledna 2018 v 14:24 | Ritsu-kun |  AKTUALITY
Takže z poslední aktualizace jsem splnil asi tak... nic :D
Zkouškové mi sebralo nějak více času, než jsem počítal (ne, že bych se tak moc učil, spíš jsem měl nervy a nebyl jsem ochotný nic pořádně dělat xD). Pár věcí jsem ale přece jen udělal, přestože nebyly nikdy v plánu.
Řekněme, že začal nový rok a Ritsu plánuje začít s "čistým štítem". Jinak řečeno vše, co jsem naplánoval, jako by neexistovalo. Mám chuť rozjet úplně nové věci a zkrátka jsem ten typ, co raději skočí po novém nápadu, pro který má zápal, než aby se pořád poutal k něčemu, co by měl dokončit, ale prostě už ho to ani nebaví (to jen, abyste konečně pochopili, proč mé projekty vypadají tak, jak vypadají, a proč jsou takřka všechny mé příběhy pozastavené, samozřejmě na to má vliv také to, že si neumím schánět příznivce a bez čtenářů každý zápal odezní rychleji, ale to je zas jiná věc).

V první řadě bych se rád vyjádřil k věcem, které jsem rozepisoval v poslední aktualizaci, poté přejdu k současným plánům.

Z poslední aktualizace:

Plán A (vánoční dárky): Neuvěříte tomu, ale splněno! xDDD


Plán B (pořadník příběhů): Za prosinec už to asi nemá cenu. Řekl bych, že ho nebudu aktualizovat každý měsíc, jak bylo původně v plánu. Zkrátka ho jednou za čas aktualizuju, v současné době nevím, kdy se na to vrhnu.

Plán C (Utaite Cz Fanpage): Tak tenhle blog od Vánoc kompletně stojí. Jeho provozování vyžaduje neustále se pohybovat v utaite světě, každý den hledat písničky, které jsem ještě neslyšel. Zkrátka na to nemám čas a občas ani náladu. Neruším ho, jen prostě bude potřebovat nějaké úpravy, aby to nebylo tak časově náročné. Tyto úpravy však zatím odsouvám na neurčito XD.

Plán D (Úplněk mírně štěpený): Od té doby se změnilo hlavně to, že jsem tímto způsobem přeložil a převedl do básní pár dalších písniček, takže plán vydat Úplněk samostatně rozhodně padá. Pokud to někdy vydám, tak jako souhrn všech mnou takto vytvořených básní.

Plán E (zveřejnění povídek z wattpad soutěží): Tohle bylo hypotetické už tenkrát a stále to hypotetické zůstává. Třeba teď už má Irethis třetí soutěž, které se účastnit nebudu, jelikož mi zkrátka nesedí téma (u předchozích dvou ani žánr), a na zlepšení to nevypadá. Pokud se v budoucnu znovu začnu aktivně soutěží účastnit, nejspíš poté tento plán uskutečním.


Současná aktualizace:

Tak tohle bych ani nenazval "plány", prostě vám tu teď tak nějak sdělím, na čem momentálně pracuji, abyste neřekli, že se Ritsu fláká. Ritsu se nikdy nefláká, Ritsu jen dělá moc věcí a ve výsledku to vypadá, že nedělá nic :D

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY
Ano, bojíte se správně, vytvořil jsem další nové fb stránky, ale to tentokrát není vše. Také jsem se dneska ráno sebral a maličko ty stránky roztřídil. O tom, které stránky nechám žít a které ne, vás asi informuji v samostatném článku, jelikož tohle by bylo na dlouho. Také musím upravit svůj seznam fb stránek tady na blogu :D .


PŘÍBĚHY
Tohle asi zklame všechny příznivce Zvuku koruny, ale k jeho pokračování se zatím doopravdy příliš nemám. Pokud ale nejste tak nároční a stačilo by vám cokoliv ode mě, tak vás možná potěším :D . Mám rozepsané dva nové větší projekty. Kromě tohoto článku jsem o nich zatím nikde veřejně nemluvil a s jejich zveřejňováním jsem poněkud opatrný. Minimálně ještě nějakou dobu chci psát do šuplíku a až budu mít něco předepsané, začnu možná úvodní kapitoly postupně vydávat.
První, starší, příběh nese název RAVENBERG. Toto je plánované jako vícesvazkové dílo (takže se chci vidět xD). První kniha má zatím pracovní název Legenda a peří, který jí sice dost možná zůstane, ale to záleží na tom, jak se bude příběh vyvíjet. Troufám si tvrdit, že mám příběh docela hluboce promyšlený, například jsem sestavil kompletní "rodokmen" postav (slovo je v uvozovnách, jelikož jsou v onom "rodokmenu" zapsané i jiné než jen příbuzenské vztahy) nebo jsem sepsal krátkou sbírku povídek, jejíž autorkou je jedna z vedlejších postav příběhu a postavy v ději na jednotlivé povídky z této sbírky často odkazují. Pro představu vám sem hodím ten "rodokmen", ale pokud plánujete Ravenberg číst, příliš bych ho nezkoumal, abyste si ještě něco nevyspoilerovali xD.
Druhý příběh se jmenuje REFRACTIO. Jedná se o poměrně nový příběh, kterému se teď věnuji přednostně. Na rozdíl od Ravenbergu to nemá být tak rozsáhlé dílo (pouze jedna kniha a ještě nevím, jestli rozsahem spíš novela či román, zkrátka budu psát a až napíšu vše, co jsem chtěl napsat, uvidím, jak bude příběh dlouhý). Zatímco Ravenberg je zatím skutečně po všech stránkách příběhem do šuplíku, Refractio už má přece jenom ke své wattpad formě blíže, jelikož k němu již existuje cover. Mám vlastně vyhotovený celý přebal, akorát anotace na něm je stále jen provizorní, jelikož s tou se zatím jaksi nemůžu poprat a jelikož ani s uveřejněním Refractia nespěchám, tak nespěchám ani s anotací.


"Rodokmen" k příběhu RAVENBERG (Spoiler Warning!)Přebal k příběhu REFRACTIO (anotace pouze provizorní)


Ještě bych několik odstaveců rád věnoval postavám z obou příběhů (pokud vás to nezajímá, samozřejmě tuto část nemusíte číst, nic dalšího nějak podstatného už v tomto článku asi nenapíšu xD), jelikož, jak už to tak v mých příbězích bývá, kladu na jednotlivé charaktery stejný důraz jako na děj samotný. Tak třeba u Ravenbergu vlastně vznikl příběh pro postavy, ne postavy pro příběh, u Refractia to bylo složitější, ale teoreticky by se dalo říci, že i zde vznikly první postavy, až poté děj. Každopádně čím se tyto dva příběhy absolutně liší od většiny mých děl, je to, že postavy mají reálný nákres toho, jak vypadají (minimálně některé), nejsou to jen obrázky v mé hlavě, ale můžu vám je reálně ukázat. Asi víte, že já příliš kreslit neumím a do návrhu vlastních postav bych se nikdy nepustil, existují však různé způsoby, jak vytvořit postavu.
Začnu u Ravenbergu. Asi víte o mé posedlosti hrou IMVU (pokud ne, v mých aktivitách v menu otevřete "Jiné" a rozklikněte projekt "Ritsuka's IMVU" xDD). Celé to začalo tak, že jsem se znovu rozhodl vytvořit nové avatary. No a asi takhle vznikly hlavní postavy do Ravenbergu. Nejprve jsem udělal první čtyři (Hugha, Allena, Nathaniela a Solomona), poté jsem jim vymyslel povahy a nakonec i příběh, hlouběji jsem to začal promýšlet a nakonec vznikly v IMVU ještě dvě postavy (Titus a Zacharia). Samozřejmě postav v tomto příběhu je podstatně víc a ty další už vytvářet neplánuji XD. Stejně tak si nejsem jistý, jestli těchto šest účtů zařadit do Ritsuka's IMVU, ale nejspíš to dělat nebudu.
U Refractia ve své podstatě první byla myšlenka postav. Na rozdíl od Ravenbergu měly tyto postavy nejdříve povahové rysy a až posléze jsem si v hlavě sestavil, jak by zhruba mohly vypadat. Dalším rozdílem oproti prvnímu příběhu je, že postavy z Ravenbergu měly být původně jen další avataři do Ritsuka's IMVU, postavy z Refractia měly již od začátku náležet k příběhu, přestože jsem v té době ještě neměl představu, o čem ten příběh bude. Tady jsem původně chtěl zkusit postavy alespoň načtrnout, ale nakonec jsem si uvědomil, že prostě kreslit neumím, a sáhl jsem po asi nejznámější stránce na sestavování anime charakterů aneb po hře Mega Anime Avatar Creator od Rinmaru Games xD. Samozřejmě bych byl nesmírně rád, kdyby mi ty postavy někdo po vzoru mých návrhu z této hry nakreslil a já nebyl odkázaný na tyto avatary, ale to je asi jednom zbožné přání.


Hugh Sheffeld, hlavní hrdina z příběhu RAVENBERG (imvu name: HughSpeed)Auran, hlavní hrdina z příběhu REFRACTIO


Závěrem

To bude asi vše, co jsem vám chtěl tímto článkem říci. Omlouvám se za jeho poměrně veliký rozsah, ale berte to jako takový úvodní článek do nového roku 2018. Chci moc poděkovat všem, kteří moji tvorbu sledují (věřím, že minimálně na fb či wattpadu se pár lidiček najde), a popřát všem hodně štěstí do nového roku. Držte mi palce, ať se mi podaří v tomto roce alespoň u nějakého projektu vydržet x'DDD.
PS: Jelikož tu žádný jiný novoroční článek nebyl, tak tady máte rachejtle :D


~Ritsuka Hachidori
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.