NAVŠTIVTE MĚ I NA FACEBOOKU

>>FACEBOOK PAGE<<


AKTUALITY

Aktualizace 8.5.

8. května 2018 v 10:05 | Ritsu-kun
Nuže dnes jen velmi stručně. Jak jste asi pochopili, nemám zrovna dvakrát moc času a to vůbec na nic, tudíž ani vlastně nemám, o čem bych vám sem psal, tedy pokud nechcete poslouchat, jak píšu nějakou nudnou práci do školy nebo jak se učím. Jako vždy se potvrzuje, že škola, která by měla člověka rozvíjet, ho naopak utlumuje.
V této aktualizaci se vyjádřím ke dvěma tématům. K prvnímu proto, že to by vás mohlo asi nejvíce zajímat (kdyby sem někdo chodil, ale na wp mám jasně napsané, že všechny informace najdete tu, takže až mi jednou někdo vyčte, že nepřidávám na wp a ani nedám vědět proč, omlátím mu tenhle blog o hlavu XD), k druhému proto, že krom školy asi nic jiného než toto nedělám :D

1) Příběhy
Ano, většina lidí, co zná můj pseudonym, mě zná jako velmi neaktivního, ale nadaného autora na platformě jménem wattpad (sranda, jasné? XD). Na wp už jsem nic nepřidal, ani nepamatuju. Zkrátka už mi vadilo být svázaný pocitem, že musím psát, protože někdo očekává další kapitoly, takže jsem začal psát do šuplíku, s tím, že na wp bych to postupně vydával, až by to bylo alespoň z nějaké větší části hotové. Teď ovšem nemám čas psát beletrii, jelikož ve škole po mně požadují odborné texty. Pár příběhů, co jsem začal takhle psát do šuplíku, jsem vám tu nastínil, ale říkám si, že už bych to neměl dělat, abych vám tím nesliboval něco, co stejně nikdy nespatří světlo světa.

2) IMVU
Vrátil jsem se (už poněkolikáté) ke hraní IMVU. Mám spoustu nových avatarů, které bych vám chtěl představit, bohužel na to vážně není moc čas. Ovšem, jakmile se naskytne příležitost, vrhnu se do toho (říkám si, že bych to dneska mohl nějak zkusit mezi učením, když mám celý den volný, ale nic neslibuji). Rozhodně sledujte blog (http://ritsukas-imvu.blog.cz/) a facebookovou stránku (https://www.facebook.com/RitsukasImvu/), jelikož to jsou teď momentálně dvě místa, která mají největší šanci, že se na nich objeví nějaká aktivita.


Tímto vám upřímně děkuji za vaše pochopení, jelikož situace je skutečně kritická. Ale berte to tak, pokud se teď zaměřím na školu a zvládnu všechny zkoušky na první pokus, budu poté mít tři měsíce volna a v takovém čase už bych snad něco mohl stihnout XDD


~Ritsuka Hachidori

Aktualizace 19.2.

19. února 2018 v 14:29 | Ritsu-kun
Tak jsem tady zas s novou aktualizací. Skoro by to vypadalo, že kromě poměrně pravidelného adminování na fb stránkách, jsem v podstatě umřel. Není to pravda, jen teď zkrátka příliš věcí nezveřejňuji. Můj současný život by se dal rozdělit na čtyři části: 1) Magic, 2) Houseki no Kuni, 3) Psaní, 4) Škola.

1)
O první z nich tu asi nejde moc co říci. Zkrátka jsem díky příteli tak nějak propadl hře Magic The Gathering, takže spoustu volného času věnuji tomu. Holt mám občas i nekreativní záliby, omlouvám se XDD.

2)
Chviličku před Magicem jsem také propadl anime Houseki no Kuni. Pomalu mu dovoluji prodírat se na přední příčky mezi mými oblíbenými anime. Bystřejší z vás už nejspíš vědí, kam tím mířím. Pokud občas trošku šmějdíte na mém blogu, mohli jste si všimnout dvou nových věcí, které s HnK souvisí. Nová facebooková stránka a nové amv. Na fb stránce jsem poměrně aktivní, takže ji klidně s chutí navštivte, s tím amv už to bude horší. Mezi mými amv na něj sice odkaz najdete, ale pokud nejste z Jižní Korei, spustit se vám ho nejspíš nepodaří. YT mi jej totiž zablokoval na základě autorských práv. Dle mých osobních zkušeností je AMV jednou z nejúčinnějších reklam na anime, nemluvě o tom, že za ní tvůrci nemusí zaplatit ani korunu, naopak mají možnost si cizí video se svým obsahem zpeněžit, takže nejen, že by jim to dělalo reklamu, ale navíc by z toho měli peníze, samozřejmě mnohem účinější bude mi to video zablokovat :D . No nic, toto už je stará rána, kterou odmítám znovu otevírat. Přesuňme se tedy k dalšímu bodu.

3)
Říkám to pokaždé a řeknu to zas, fanoušci Zvuku koruny mě sežerou zaživa. Jistě si vzpomínáte na poslední aktualizaci, kde jsem vás poměrně detailně informoval o dvou ze tří přívěhů, kterou jsou te´d pro mě prioritou. Třetí z nich se začal rodit teprve nedávno, původně mělo jít o dílko k výzvě od Irethis s názvem Kočovní literáti, bohužel tato výzva spočívala v jedné pro mě nesplnitelné věci, pravidelné psaní každý den. Tudíž už je devatenáctého a já zpracoval zatím pouze jediné téma (na každý den v měsíci připadá jedno téma), což znamená, že výzvu jsem nesplnil, přesto chci s příběhem pokračovat a udělat z něj něco většího. Zatím nemám pro dílko ani název, takže bližší informace si nechám, až toho bude trošičku víc :D.

4)
A konečně, škola. Znovu mi začala škola, což s sebou přináší spoustu problému. Kromě nedostatku času je to bohužel i pobyt na kolejích, kde mi stále nebyl nikdo ochotný zprovoznit internetové připojení, tím pádem to jediné, co jsem doteď dělal pravidelně, adminování na facebooku, bude též pozastaveno.


Omlouvám se, že není žádný obrázek a že je celý ten článek takový uspěchaný. Píšu jej narychlo, jelikož za moment odjíždím znovu směr Ostrava.
To je ode mě prozatím vše. Mějte se hezky!

~Ritsuka Hachidori

Velká úprava knihovny | OSTATNÍ

23. ledna 2018 v 23:06 | Ritsu-kun
Slíbil jsem vám samostatný článek o tom, jak to dopadlo s mými fb stránkami. Nakonec jej nedostanete, jelikož jsem stránky rozdělil přímo v samotném seznamu stránek, takže pokud vás to zajímá, honem do menu -> mé aktivity -> Jiné -> Facebookové stránky :D . Jediné, co tam tedy není, jsou stránky, které jsem se rozhodl kompletně opustit. Jedná se o stránky Kouzelný svět Shounen Ai a Imvušáci SRO ;3 . Imvušáci nebyli moje stránka, takže tam jsem pouze ukončil adminování, Kouzelný svět jsem se rozhodl smazat úplně, jelikož to nebylo nic víc, než jedna z miliardy prakticky neaktivních stránek o yaoi.

To je jen tak na úvod, abyste věděli, a teď k tomu, o čem chci doopravdy informovat a na co odkazuje název článku. Opět jsem se vrhl do úprav své úžasné knihovničky na webnode. Když ji nyní otevřete, vypadá úplně jinak. Řekl bych, že je teď mnohem přehlednější, obzvláště díky rozdělení příběhů do sekcí "Oblíbené", "Další zveřejněné" a "Plánované". Navíc jsem změnil řazení příběhů na od nejnovějšího po nejstarší, dříve to bylo naopak, což mělo za následek, že na vrchu čtenář viděl moje začátečnické hrůznosti a až teprve, pokud se doroloval až na konec stránky, našel moji současnou tvorbu (toto řazení neplatí v sekci "Oblíbené", zde jsou příběhy řazené podle oblíbenosti v Pořadníku příběhů (momentálně jsou seřazeny podle posledních výpočtů, které jsem dělal, přestože v pořadníku nebyly zveřejněny)).
Další výhodou nového vzhledu knihovny je zcela nová karta s názvem "Novinky". Jedná se o jakýsi mini-blog zaměřený výhradně na mé příběhy. Plánuji zde uvěřejňovat věci, pro které na tomto blogu úplně není prostor, jako třeba úryvky z doposud nevydaných kapitol, více informací o postavách apod.

Snad se vám nový kabátek knihovničky líbí. Určitě mi můžete v komentářích zanechat svůj názor ^-^ .


~Ritsuka Hachidori

Aktualizace 23.1. (Úvodní článek do roku 2018)

23. ledna 2018 v 14:24 | Ritsu-kun
Takže z poslední aktualizace jsem splnil asi tak... nic :D
Zkouškové mi sebralo nějak více času, než jsem počítal (ne, že bych se tak moc učil, spíš jsem měl nervy a nebyl jsem ochotný nic pořádně dělat xD). Pár věcí jsem ale přece jen udělal, přestože nebyly nikdy v plánu.
Řekněme, že začal nový rok a Ritsu plánuje začít s "čistým štítem". Jinak řečeno vše, co jsem naplánoval, jako by neexistovalo. Mám chuť rozjet úplně nové věci a zkrátka jsem ten typ, co raději skočí po novém nápadu, pro který má zápal, než aby se pořád poutal k něčemu, co by měl dokončit, ale prostě už ho to ani nebaví (to jen, abyste konečně pochopili, proč mé projekty vypadají tak, jak vypadají, a proč jsou takřka všechny mé příběhy pozastavené, samozřejmě na to má vliv také to, že si neumím schánět příznivce a bez čtenářů každý zápal odezní rychleji, ale to je zas jiná věc).

V první řadě bych se rád vyjádřil k věcem, které jsem rozepisoval v poslední aktualizaci, poté přejdu k současným plánům.

Z poslední aktualizace:

Plán A (vánoční dárky): Neuvěříte tomu, ale splněno! xDDD


Plán B (pořadník příběhů): Za prosinec už to asi nemá cenu. Řekl bych, že ho nebudu aktualizovat každý měsíc, jak bylo původně v plánu. Zkrátka ho jednou za čas aktualizuju, v současné době nevím, kdy se na to vrhnu.

Plán C (Utaite Cz Fanpage): Tak tenhle blog od Vánoc kompletně stojí. Jeho provozování vyžaduje neustále se pohybovat v utaite světě, každý den hledat písničky, které jsem ještě neslyšel. Zkrátka na to nemám čas a občas ani náladu. Neruším ho, jen prostě bude potřebovat nějaké úpravy, aby to nebylo tak časově náročné. Tyto úpravy však zatím odsouvám na neurčito XD.

Plán D (Úplněk mírně štěpený): Od té doby se změnilo hlavně to, že jsem tímto způsobem přeložil a převedl do básní pár dalších písniček, takže plán vydat Úplněk samostatně rozhodně padá. Pokud to někdy vydám, tak jako souhrn všech mnou takto vytvořených básní.

Plán E (zveřejnění povídek z wattpad soutěží): Tohle bylo hypotetické už tenkrát a stále to hypotetické zůstává. Třeba teď už má Irethis třetí soutěž, které se účastnit nebudu, jelikož mi zkrátka nesedí téma (u předchozích dvou ani žánr), a na zlepšení to nevypadá. Pokud se v budoucnu znovu začnu aktivně soutěží účastnit, nejspíš poté tento plán uskutečním.


Současná aktualizace:

Tak tohle bych ani nenazval "plány", prostě vám tu teď tak nějak sdělím, na čem momentálně pracuji, abyste neřekli, že se Ritsu fláká. Ritsu se nikdy nefláká, Ritsu jen dělá moc věcí a ve výsledku to vypadá, že nedělá nic :D

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY
Ano, bojíte se správně, vytvořil jsem další nové fb stránky, ale to tentokrát není vše. Také jsem se dneska ráno sebral a maličko ty stránky roztřídil. O tom, které stránky nechám žít a které ne, vás asi informuji v samostatném článku, jelikož tohle by bylo na dlouho. Také musím upravit svůj seznam fb stránek tady na blogu :D .


PŘÍBĚHY
Tohle asi zklame všechny příznivce Zvuku koruny, ale k jeho pokračování se zatím doopravdy příliš nemám. Pokud ale nejste tak nároční a stačilo by vám cokoliv ode mě, tak vás možná potěším :D . Mám rozepsané dva nové větší projekty. Kromě tohoto článku jsem o nich zatím nikde veřejně nemluvil a s jejich zveřejňováním jsem poněkud opatrný. Minimálně ještě nějakou dobu chci psát do šuplíku a až budu mít něco předepsané, začnu možná úvodní kapitoly postupně vydávat.
První, starší, příběh nese název RAVENBERG. Toto je plánované jako vícesvazkové dílo (takže se chci vidět xD). První kniha má zatím pracovní název Legenda a peří, který jí sice dost možná zůstane, ale to záleží na tom, jak se bude příběh vyvíjet. Troufám si tvrdit, že mám příběh docela hluboce promyšlený, například jsem sestavil kompletní "rodokmen" postav (slovo je v uvozovnách, jelikož jsou v onom "rodokmenu" zapsané i jiné než jen příbuzenské vztahy) nebo jsem sepsal krátkou sbírku povídek, jejíž autorkou je jedna z vedlejších postav příběhu a postavy v ději na jednotlivé povídky z této sbírky často odkazují. Pro představu vám sem hodím ten "rodokmen", ale pokud plánujete Ravenberg číst, příliš bych ho nezkoumal, abyste si ještě něco nevyspoilerovali xD.
Druhý příběh se jmenuje REFRACTIO. Jedná se o poměrně nový příběh, kterému se teď věnuji přednostně. Na rozdíl od Ravenbergu to nemá být tak rozsáhlé dílo (pouze jedna kniha a ještě nevím, jestli rozsahem spíš novela či román, zkrátka budu psát a až napíšu vše, co jsem chtěl napsat, uvidím, jak bude příběh dlouhý). Zatímco Ravenberg je zatím skutečně po všech stránkách příběhem do šuplíku, Refractio už má přece jenom ke své wattpad formě blíže, jelikož k němu již existuje cover. Mám vlastně vyhotovený celý přebal, akorát anotace na něm je stále jen provizorní, jelikož s tou se zatím jaksi nemůžu poprat a jelikož ani s uveřejněním Refractia nespěchám, tak nespěchám ani s anotací.


"Rodokmen" k příběhu RAVENBERG (Spoiler Warning!)Přebal k příběhu REFRACTIO (anotace pouze provizorní)


Ještě bych několik odstaveců rád věnoval postavám z obou příběhů (pokud vás to nezajímá, samozřejmě tuto část nemusíte číst, nic dalšího nějak podstatného už v tomto článku asi nenapíšu xD), jelikož, jak už to tak v mých příbězích bývá, kladu na jednotlivé charaktery stejný důraz jako na děj samotný. Tak třeba u Ravenbergu vlastně vznikl příběh pro postavy, ne postavy pro příběh, u Refractia to bylo složitější, ale teoreticky by se dalo říci, že i zde vznikly první postavy, až poté děj. Každopádně čím se tyto dva příběhy absolutně liší od většiny mých děl, je to, že postavy mají reálný nákres toho, jak vypadají (minimálně některé), nejsou to jen obrázky v mé hlavě, ale můžu vám je reálně ukázat. Asi víte, že já příliš kreslit neumím a do návrhu vlastních postav bych se nikdy nepustil, existují však různé způsoby, jak vytvořit postavu.
Začnu u Ravenbergu. Asi víte o mé posedlosti hrou IMVU (pokud ne, v mých aktivitách v menu otevřete "Jiné" a rozklikněte projekt "Ritsuka's IMVU" xDD). Celé to začalo tak, že jsem se znovu rozhodl vytvořit nové avatary. No a asi takhle vznikly hlavní postavy do Ravenbergu. Nejprve jsem udělal první čtyři (Hugha, Allena, Nathaniela a Solomona), poté jsem jim vymyslel povahy a nakonec i příběh, hlouběji jsem to začal promýšlet a nakonec vznikly v IMVU ještě dvě postavy (Titus a Zacharia). Samozřejmě postav v tomto příběhu je podstatně víc a ty další už vytvářet neplánuji XD. Stejně tak si nejsem jistý, jestli těchto šest účtů zařadit do Ritsuka's IMVU, ale nejspíš to dělat nebudu.
U Refractia ve své podstatě první byla myšlenka postav. Na rozdíl od Ravenbergu měly tyto postavy nejdříve povahové rysy a až posléze jsem si v hlavě sestavil, jak by zhruba mohly vypadat. Dalším rozdílem oproti prvnímu příběhu je, že postavy z Ravenbergu měly být původně jen další avataři do Ritsuka's IMVU, postavy z Refractia měly již od začátku náležet k příběhu, přestože jsem v té době ještě neměl představu, o čem ten příběh bude. Tady jsem původně chtěl zkusit postavy alespoň načtrnout, ale nakonec jsem si uvědomil, že prostě kreslit neumím, a sáhl jsem po asi nejznámější stránce na sestavování anime charakterů aneb po hře Mega Anime Avatar Creator od Rinmaru Games xD. Samozřejmě bych byl nesmírně rád, kdyby mi ty postavy někdo po vzoru mých návrhu z této hry nakreslil a já nebyl odkázaný na tyto avatary, ale to je asi jednom zbožné přání.


Hugh Sheffeld, hlavní hrdina z příběhu RAVENBERG (imvu name: HughSpeed)Auran, hlavní hrdina z příběhu REFRACTIO


Závěrem

To bude asi vše, co jsem vám chtěl tímto článkem říci. Omlouvám se za jeho poměrně veliký rozsah, ale berte to jako takový úvodní článek do nového roku 2018. Chci moc poděkovat všem, kteří moji tvorbu sledují (věřím, že minimálně na fb či wattpadu se pár lidiček najde), a popřát všem hodně štěstí do nového roku. Držte mi palce, ať se mi podaří v tomto roce alespoň u nějakého projektu vydržet x'DDD.
PS: Jelikož tu žádný jiný novoroční článek nebyl, tak tady máte rachejtle :D


~Ritsuka Hachidori

Aktualizace 19.12.

19. prosince 2017 v 12:49 | Ritsu-kun
Dobré poledne přeji,
jsem tu zase po dlouhé době, abych vám přinesl nějaké to info ohledně toho, co teď provádím.
Upřímně z uměleckého hlediska toho tolik není. Můj svět se teď totiž proměnil v obrovský zápočtový test. Většinu volného času trávím učením a na nic jiného nemám příliš sílu.

Co mám teď v plánu?

Plán A: Výroba vánočních dárků (ne, ještě nic nemám xD)
- v období od zítřka do Vánoc se plánuji téměř naplno věnovat tvorbě dárků na Vánoce, dnes píši poslední test, zbytek mám až v lednu, takže od zítřka budu mít konečně čas se na to vrhnout

Plán B: Pořadník příběhů
- samozřejmě vím, že vám dlužím aktualizaci pořadníku, už mám vše vypočítané na samotnou aktualizaci se tedy vrhnu podle množství zbylé energie po testu buď dnes večer nebo zítra

Plán C: Projekt Utaite Cz Fanpage
- ještě jsem vám o tom neříkal, ale založil jsem nový blog, který se věnuje utaite muzice, tento týden je pozastavený právě kvůli všem těm testům a výrobě dárků, od příštího pondělka plánuji se k němu vrátit a po dlouhé době jej také nějak veřejně uvést, odkaz na něj vám tedy hodím až do plánovaného článku

Plán D: Projekt Úplněk mírně štěpený
- už delší dobu jsem moc chtěl zkusit přeložit nějakou píseň a z onoho překladu následně vytvořit báseň, původně jsem chtěl nějaký crazy vocaloid song, ale múzy tomu chtěly jinak, ještě nejsem stoprocentně přesvědčený, že chci se svým výtvorem vyjít na světlo světa, ale pravděpodobně ho uveřejním, v takovém případě by se jednalo o kombinaci básně jako samostatného díla na wattpadu a videa s původním překladem na youtube

Plán E: Wattpad Soutěže
- tohle je zatím dost hypotetické, ale jelikož se pravidelně účastním soutěží na wattpadu, které pořádá Irethis, a mé příspěvky tam slaví docela úspěch, přemýšlel jsem, že bych svá soutěžní díla uveřenil také na svém wattpad profilu, ještě uvidíme :)


To je tedy můj současný plán činností a jelikož již nejspíš do Vánoc další článek nevyjde, přeji vám všem veselé svátky. Snad je nebudete trávit učením na zkoušky jako já :DDD.

~Ritsuka Hachidori


Zvuk koruny Wiki | PŘÍBĚHY

2. listopadu 2017 v 16:09 | Ritsu-kun
Tak jsem zas něco vymyslel.
Ta věta ode mě zní takřka děsivě, že? Popravdě tenhle nápad jsem měl v hlavě docela dlouho. Chtěl jsem vytvořit něco jako takovou wikipedii pro nějaký svůj příběh. Abych pravdu řekl, to byl také původní záměr mojí knihovny na webnode, ale ukázalo se, že sepsat informace o každé postavě z každého příběhu je i pro mě prakticky nemožné.
O něco později přišla myšlenka, že bych vytvořil wiki, podobnou jako mají například různá anime, pouze pro Zvuk koruny. K nějakému pokusu o realizaci tohoto plánu jsem se ale dostal až dneska ráno.
Představoval jsem si, že svoji wikipedii vytvořím na stránkách fandom wikia, kde se nachází též již zmiňované anime wiki. Bohužel jsem přišel na to, že ovládání této stránky je více než komplikované a pro někoho, jako jsem já, prakticky nemožné.
Tehdy se Ritsu naštval a prohlásil, že si svojí wikipedii vytvoří na klasickém webnode (což je dle mého nejsnazší a nejefektivnější stránka pro tvorbu webu, když nejste zrovna dvakrát graficky šikovní). Jenomže, jak už to tak u mě bývá, z uraženého prohlášení se stal skutečný projekt.
Již nyní můžete na webnode stránku Zvuk koruny Wifi najít. Většina informací však ještě není sepsána, tím pádem ani zveřejněna, takže se nelekejte toho, že pod téměř každým odkazovacím tlačítkem najdete nápis: "stránka nenalezena".
Postupem času budu na wiki přidávat další a další snad zajímavé informace ohledně Zvuku koruny.

Odkaz na Zvuk koruny Wiki: !!ZDE!!


~Ritsuka Hachidori

Novinky o Zvuku koruny | PŘÍBĚHY

1. listopadu 2017 v 15:12 | Ritsu-kun
Zdravím,
semlelo se teď toho docela hodně a jak asi víte, postrádám volný čas. Ovšem stejně jako voda i já se snažím vždy si najít skulinku, kam přece jen tu volnočasovou aktivitu vecpu. Když už se mi to podaří, věnuji se buď odpočinku u sledování anime či tomu, co by vás mohlo zajímat více, což jest psaní Zvuku koruny.
Ano, po dvou měsících pauzy jsem se vrátil k jednomu ze svých nejúspěšnějších děl (což mě přivádí na myšlenku, že bych mohl někde vytvořit pořadí svých prací podle oblíbenosti xD).
Jelikož času je skutečně málo, podařilo se mi zatím vydat pouze jednu kapitolu (do knihovny ji v nejbližší době dodám, avšak na mém wattpadu je již k přečtení). Pokud vás smím nějak navnadit, v nové kapitole nesoucí název Příběh muže se vrátíme k postavě mladého rytíře Nialla, jenž je neustále komandován svojí nadřízenou Alianor (dobrou přítelkyní brýlaté rytířky Libby, která se v dětství přátelila s Hitchem a Lyonnete). Dozvíme se něco málo o chlapcově minulosti, která nám zhruba nastíní důvod, proč se vlastně někdo jako on přidal k highbornské královské armádě. Tentokrát však příběh hrdiny nepoznáme skrze flashback, jako tomu bylo dopusud (př. Atheena a Galien nebo Hitch), ale během spletitých událostí současnosti, které vám ale nehodlám spoilerovat ^-^ .
Každopádně v rámci tohoto velkého návratu ke Zvuku koruny jsem se rozhodl též mírně poupravit cover tak, aby pozadí lépe sedělo (viz obrázek níže). Určitě mi napište svůj názor, co si o něm myslíte.
A poslední věc, kterou jsem vám chtěl ohledně Zvuku koruny sdělit. Nově přidávám Zvuk koruny také na portály Pište-Povídky.cz a Liter.cz. Možnosti těchto portálů mi dovolují přidávat zhruba jednu kapitolu denně, tudíž zde naleznete zatím pouze prvních pár kapitol. Přesto budu rád, když mě i zde podpoříte.


~Ritsuka Hachidori

Akicon 2017 | OSTATNÍ

30. října 2017 v 21:41 | Ritsu-kun
Rok se s rokem sešel a opět je za námi další Akicon.
Byl tam někdo z vás? Ať už ano či ne, pokusím se vám trochu přiblížit, jak to na letošním aki vypadalo. Berte prosím ohledy na to, že dnes jsem měl od rána do večera přednášky, takže hlavu mám vygumovanou chvěním hlasivek a lingvistickými disciplínami, tudíž mé vzpomínky na nedávný con zůstávají poněkud zahaleny v mlze :D


PÁTEK - Nejprve si musím postěžovat, že kvůli Akiconu jsem přišel o páteční přednášku z Kořenů evropského myšlení, na níž jsme měli velice speciálního hosta. Každopádně musím uznat, že to za to stálo. Nádherné překvapení na nás čekalo již na hotelu. Od doby, co jsem zjistil, že tím hotelem jsou vysokoškolské koleje, začal jsem být velmi pesimistický, jelikož moc dobře vím, jak to na takových kolejích vypadá. K mému překvapení jsme obdrželi naprosto luxusní pokoj, nemluvě o tom, že jsme měli záchod a koupelnu jenom pro sebe. Vedle toho vypadají naše ostravské koleje jako ubytovna pro sociálně slabé (a stejně si za to od nás berou obrovské prachy). Poté jsme se samozřejmě vydali rovnou na akci. Docela jsme tam ztvrdli, než konečně otevřeli, ale předběhli jsme skoro celou frontu, takže to nebylo tak zlé xDD. Oběhli jsme obchody a bohužel zjistili, že když člověk nechce plakáty a placky, tak v těch obchodech nemají nic. Ale Ritsu dostal dvě placky zdarma a to se vyplatí xD. Zbytek našeho nudného dne na Chodově již nejspíš nemá cenu popisovat :D
SOBOTA - Vzpomínám si, že toho rána jsme vstávali nekřesťansky brzy (7:30), protože jsme chtěli jít na AMV soutěž. AMV v soutěži byla lepší i horší, bohužel měly dané téma, takže autoři byli svázani tímto tématem, což mi přišlo jako veliká škoda. Pak následovalo další rychlé obíhání obchodů a poté přednáška Novinky v anime. Upřímně jsem si myslel, že tam usnu. Když už konečně přišlo na řadu zajímavé anime, lidé v sále se chovali zcela nevhodně a neustále pokřikovali na přednášející, ať to přeskočí (btw anime Yuri on Ice). Ritsu byl znuděný a hladový, takže jsme se vydali na zasloužený hamburger, přičemž bych mohl zmínit, že jsem celý Akicon zpíval písničku Hotto Dogu, takže docela legrace. Jelikož přednášky letošního Akiconu byly zcela nezajímavé a asi nejhorší, co jsem kdy na conu viděl, nezbývalo nic jiného, než další rabování obchodů do doby, než přišla ve 21:30 přednáška mého úžasného semeho. Přestože byl hodně nervózní, dokázal se s tím moc pěkně poprat a já jsem na něho pyšný ^-^ .
NEDĚLE - Tento poslední den byl neméně zajímavý než-li dny předchozí, přestože někteří si řekli, že poslední den už nemá cenu na con chodit. Upřímně přišli o pořádný kus zábavy. Jak možná víte, v tu osudnou neděli se našemi končinami prohnala ničivá vichřice. Již cesta na Akicon se stala takovou menší dobrodružnou výpravou. Ve snaze držet vše, co by vám mohlo nějakým způsobem uletět, jste navíc byli nuceni skákat přes popadané stromy na chodníku, prostě kdo by nechtěl? :D Samotný con nám však poskytl ještě lepší zážitek. Jedno ze střešních oken budovy se totiž v onom silném větru utrhlo. Samozřejmě hrozilo, že propadne dovnitř a na někoho spadne, proto byli organizátoři nuceni vyklidit oblast pod tímto oknem. Tedy alespoň se o to snažili. Já si myslím, že i kdyby obešli každého člověka na akci a řekli mu: "Nechoď tam, padá střecha," nějaký inteligent by tam stejně vlezl. No a jelikož neměli možnost obejít každého zvlášť, tak se takových inteligentů našla celá kopa xDDD. Nakonec bych asi jenom zmínil, že až v tento den Ritsu konečně objevil něco nádherného, co hledal po celou dobu conu. Mým osudným dárečkem z Akiconu 2017 se stal hrneček s motivem anime Owari no Seraph (ano, dárečkem, já neměl ani korunu, vše platil seme xD).

Ilustrační foto:
(jelikož tentokrát mám málo různorodé fotky, přidávám obrázek symbolizující téma letošního Akiconu XD)

(na příkaz semeho sem dávám ještě tyto dvě fotky)

(dokumentace mé maličkosti před odchodem na semeho přednášku)

(moje fotka s Yurim 001)

(moje fotka s Yurim 002)

(moje fotka s Garekim 001)

(moje fotka s Garekim 002)

(moje fotka s Garekim 003)


To je ode mě pro dnešek vše. Doufám, že vám tento nezáživný článek něco dal a nezapomeňte napsat své vlastní zážitky z Akiconu :)

~Ritsuka Hachidori

Neaktivita | OSTATNÍ

24. října 2017 v 12:00 | Ritsu-kun
Asi jste již zaznamenali, že ať se podíváte na jakýkoliv můj projekt, všude všechno stojí. Pokud sledujete mé FB stránky (teď nemyslím ty oficiální, ale všechny ostatní), tak možná už víte proč.
Tento článek píši proto, aby se konečně i ti z vás, kteří mé zájmové stránky nesledují, konečně dozvěděli, co se vlastně děje.

Ve skutečnosti je to v celku prosté. Nastoupil jsem na vysokou školu a povinnosti se na mě jenom valí. Takže mi nezbývá čas na příběhy, GWF, fb stránky, ani jiné projekty.

Plánuji, že pokud naleznu alespoň trošičku času, pustím se do další kapitoly jednoho ze svých nejpopulárnějších příběhů, Zvuk koruny. Netěšte se však dopředu, tempo, s jakým bude tato kapitola vznikat, bude totiž z důvodu studijních povinností doslova žalostné.

Děkuji všem za pochopení :)


~Ritsuka Hachidori

Návrat a nové projekty | RITSUKA'S IMVU

6. září 2017 v 9:43 | Ritsu-kun
Nedávno jsem se znovu vrátil ke hraní hry IMVU. Tento návrat způbil opětovný zájem o projekt Ritsuka's IMVU. Během včerejška jsem aktualizoval svůj seznam avatarů a dnes jsem vydal oficiální článek o svém návratu a plánech do budoucna.

Celý článek si můžete přečíst ZDE!!!

Abych to jen tak krátce shrnul. K přidávání foto alb se nejspíš vrátím až někdy v budoucnu, jelikož na to zkrátka nemám náladu. Navíc je jich stále přede mnou ještě hrozně moc a nová stále přibývají Q__Q .
Místo toho mám v plánu věnovat se třem menším projektům nesoucím názvy Projekt Dollhouse, Projekt Avataři - Mágové a Projekt Black & White.
Bližší informace o jednotlivých projektech tu rozebírat nebudu, jelikož vše naleznete v příslušném článku na blogu Ritsuka's IMVU (odkaz výše).

To by asi prozatím bylo vše. Určitě sledujte projekt Ritsuka's IMVU na jeho blogu a facebooku.
(Více o projektu zde)


~Ritsuka Hachidori
 
 

Reklama